Trenčín: Terminál integrovanej dopravy

Domov > Monitoring tlače

 [Rádio Regina BA, 12:00; Žurnál Rádia Regina; 04/01/2018;  Ctibor Michalka; Zaradenie: z domova]

Stano Lažo, moderátor: "Podľa trenčianskej radnice terminál integrovanej dopravy v meste súkromný investor nepostaví. Mesto argumentuje doterajšími rokovaniami. Ten sa však bráni, že už vyše roka čaká na podpis zmluvy zo strany Železníc Slovenskej republiky. Radnica teraz zváži, či od neho nezíska späť pozemky, aby mohla situáciu vyriešiť sama."

 

Ctibor Michalka, redaktor: "O zámere vybudovať terminál v priestoroch autobusovej i železničnej stanice sme informovali už koncom roka 2013. Pred dvoma rokmi k tomu mestskí poslanci schválili zmenu územného plánu. Pred rokom sa zase investor rozhodol projekt prepracovať a zmenšiť. Doteraz sa ho ale podľa primátora Richarda Rybníčka nedočkali."

 

Richard Rybníček, primátor Trenčína: "Investor s veľkou pravdepodobnosťou nepredloží mestu zmenu na menší projekt a tým pádom som presvedčený o tom, že terminál v Trenčíne nebude."

 

Ctibor Michalka: "Predpokladá, že sú za tým ekonomické dôvody a pri väčšom projekte zase požiadavky mesta nedokáže investor, spoločnosť SIRS splniť. Jeho hovorkyňa Ivana Strelcová ale tvrdí, že projekt čaká už vyše roka na podpis zmluvy zo strany železníc."

 

Ivana Strelcová, hovorkyňa, Slovenská investičná a realitná spoločnosť: "Potom budeme môcť podľa plánu začať s rekonštrukciou prvej časti, teda budovou železničnej stanice."

 

Ctibor Michalka: "Železnice potvrdili, že súťaž k oprave stanice bola už v roku 2012, no doteraz nerozhodli o ďalšom postupe. Hovorkyňa Martina Pavliková."

 

Martina Pavliková, hovorkyňa Železníc SR: "Keďže zmluva nebola podpísaná, spoločnosť SIRS nemôže opravovať zatiaľ stanicu. A bližšie sa Železnice Slovenskej republiky k tomuto nebudú vyjadrovať."

 

Ctibor Michalka: "Primátor Rybníček zase tvrdí, že sa pri rokovaní so šéfom železníc dozvedel o pripravovanom komplexnom materiáli k rekonštrukcii železničných staníc."

 

Richard Rybníček: "Povedal, že si myslí, že revitalizácia stanice v Trenčíne by mohla prísť na rad niekedy v roku 2019."

 

Ctibor Michalka: "Projekt terminálu dlhodobo kritizujú miestni aktivisti a časť zastupiteľstva. Poslanca Richarda Medála aktuálne informácie zaskočili."

 

Richard Medál, trenčiansky mestský poslanec: "My ako poslanci o tejto problematike nevieme v podstate nič. Nejaký spôsob riešenia považujeme dlhodobo za nutné, ale nie formou obrovského centra."

 

Ctibor Michalka: "Primátor chce teraz zvážiť, že pozemky, ktoré v tejto súvislosti predali investorovi, by radnica od neho získala späť, aby mala v budúcnosti riešenie problému sama pod palcom."

 

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: