Zastupiteľstvo schválilo výstavbu v ZátOKe pOKoja. Návrh na stiahnutie bodu kolegovia nepodporili

Domov > Články
Zastupiteľstvo schválilo výstavbu v ZátOKe pOKoja. Návrh na stiahnutie bodu kolegovia nepodporili

Investícia sa hýbe ďaleko za hranicou efektívneho využívania verejných prostriedkov. Okrem toho je budovanie športoviska v konflikte s trasovaním Vážskej cyklomagistrály a má množstvo nevyriešených technicko-organizačných problémov. 

Práve z vyššie uvedených dôvodov som na stredajšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva predložil návrh na zrušenie tohto bodu z programu rokovania. Zo spomenutých argumentov je významný najmä fakt, že v procese verejného obstarávania, do ktorého sa prihlásil jediný uchádzač, prišlo k zvýšeniu celkových nákladov o necelých 25 tisíc, na bezmála 270 tisíc eur, nemožno preto hovoriť o efektívnom hospodárení s financiami.  

Za zmienku rovnako stojí riziko možného znehodnotenia investície, vďaka nevhodnému načasovaniu. Pri budovaní vážskej cyklotrasy, ktorá je plánovaná až po uskutočnení realizácie športoviska, by mohol byť ťažkou technikou poškodený nový tartanový bežecký ovál. Stiahnutie bodu zo zastupiteľstva podporili len traja kolegovia, behom následného hlasovania ostatné poslankyne a poslanci stavbu schválili.  

Čo má vyrásť za vyše štvrť milióna eur? 

Realizácia má okrem rekonštrukcie bežeckého oválu, ktorá by sama o sebe nebola problémom, priniesť výstavbu ďalších športových a spevnených plôch. Ide o 2 multifunkčné ihriská, plochy na vrhací kruh, skok o žrdi a štrkovú prístupovú cestu. Takto rozsiahla premena územia nemá doriešenú potrebnú infraštruktúru (sociálne zázemie pre športovcov a prítomné publikum, dopravné napojenie či zdroje energie). 

Zásadnú rolu hrá fakt, že ide o vstup do lokality, o ktorú sa od roku 2011 svojpomocne starajú občania – významná časť z nás pritom nie je s podobou projektu stotožnená. Viac informácií a projektovú dokumentáciu si môžete pozrieť na tomto mieste

Titulná foto: Facebook ZátOKa pOKoja

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: