Začína sa sezóna letných terás. Aké podmienky by mali spĺňať?

Domov > Články
Začína sa sezóna letných terás. Aké podmienky by mali spĺňať?

Pri žiadostiach o zriadenie letnej terasy nie je možné automaticky schvaľovať každú z nich, ale je potrebné pozerať sa na viacero hľadísk. Najväčší počet týchto zariadení sa nachádza, prirodzene, práve v našej mestskej časti Stred. 

Prevádzkovaním vonkajších posedení sa zaoberá VZN č. 12/2013, o podmienkach zriaďovania a prevádzkovania terás na území mesta Trenčín, ktoré v znení neskorších úprav stanovuje podmienky pre to, kde a akým spôsobom môžu byť umiestnené (či už letné, alebo celoročné) a zároveň sa venuje samotnému procesu povoľovania. 

K zriadeniu sa v rámci svojej mestskej časti vyjadruje takisto VMČ Stred, na ktorom som predostrel ešte niekoľko podmienok, ktoré by tieto miesta a ich prevádzkovatelia mali, podľa môjho názoru, spĺňať – považujem za vhodné povoliť ich iba v prípade: 

   1. ak žiadatelia/prevádzkovatelia majú vysporiadané všetky svoje záväzky voči mestu za predchádzajúce obdobia,
   2. ak neboli riešení Mestskou políciou za opakované rušenie nočného kľudu resp. iné priestupky voči verejnému poriadku,
   3. ak boli terasy posúdené z bezpečnostného hľadiska - niektoré, umiestnené pri fasádach, z ktorých vypadáva omietka, môžu byt nebezpečné pre tam sediacich hostí (rovnako ohrozujú chodcov, ale pri dlhšom pobyte je riziko nepomerne väčšie). 

Samozrejmosťou musí byť dodržiavanie spomínaného VZN, ktoré určuje i povinnosť zachovania adekvátnej šírky koridoru pre chodcov (1,5 metra) a obmedzuje vznik masívnych celoročných terás v mestskej pamiatkovej rezervácií (najmä na Mierovom námestí). Aké sú vaše skúsenosti, súhlasíte s navrhnutými troma bodmi, alebo by ste ich doplnili? 

Ilustračná snímka: posedenia na ul. Sládkovičovej

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: