Trenčianska nadácia pomáha už 21 rokov. Ďakujem za ocenenie i odvedenú prácu

Domov > Články
Trenčianska nadácia pomáha už 21 rokov. Ďakujem za ocenenie i odvedenú prácu

Už cez 20 rokov som vďačný aj hrdý, že som mohol byť pri jej začiatkoch a kľúčových míľnikoch. Aj vďaka Trenčianskej nadácii a ľuďom okolo môžem Trenčínu, ktorý sa stal pred viac ako 30 rokmi mestom môjho života, pomáhať pri každej možnej (aj nemožnej) príležitosti.

Pri oslave 20. narodenín, 14. septembra 2021, som bol spolu s Ferdinandom Rybníčkom (in memoriam), Vladom Kulíškom, Julom Brunom a Martinom Potočným ocenený za občiansku angažovanosť a dobrovoľnícke aktivity pri podpore, príprave a realizácii aktivít TNN.

Pri preberaní ceny za filantropiu som mal príležitosť sa takto prihovoriť:

"V prvom rade ďakujem, aj keď iba tu v sále sedí množstvo ľudí, ktorí by si takúto cenu zaslúžili rovnako, ak nie viac ako ja. Oslava 20. narodenín Trenčianskej nadácie ma priviedla k spomienkam.

Na Trenčianske neformálne združenie, ktoré bolo zakladateľom nadácie a na ktorého pôde vznikla myšlienka nadácie ešte v rokoch 90. Tiež na Komunitný fond TNZ, ktorý bol predchodcom nadácie v rozdeľovaní malých komunitných grantov. Na ľudí, ktorí sa zaslúžili o budovanie občianskej spoločnosti a rozvoj sociálneho kapitálu Trenčína a jeho obyvateľov.

Do ďalších 20 rokov by som rád poprial Trenčianskej nadácii:

- štát, ktorý nebude nadácii/nadáciám a celému 3. sektoru hádzať polená pod nohy (nevhodnými legislatívnymi zásahmi),
- naopak čo najužšiu spoluprácu so samosprávou/samosprávami Trenčína a ďalších obcí a miest,
- veľa nových (aj staronových) skvelých projektov, spokojných grantistov a zástupy nadšených dobrovoľníkov.”

Výťažok zo slávnostného večera bude venovaný na pomoc moravským obciam, postihnutým tornádom v júni tohto roku. Aj za to som veľmi vďačný, ako za prejav slovensko-moravskej vzájomnosti a spolupráce.

Mimochodom - a isto to nie je náhoda - už spomínané TNZ organizovalo v lete roku 1997 akciu Pomocná ruka na pomoc obyvateľom Uherského Hradište pri vtedajších katastrofálnych záplavách.

Titulná foto: plagát narodeninového koncertu, zdroj: TNN

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: