Osviežovače vzduchu inštalované na Mierovom námestí

Domov > Vybavovanie podnetov od občanov

názov podnetu: Osviežovače vzduchu inštalované na Mierovom námestí

popis podnetu: sú inštalované (a podľa názoru niektorých Trenčanov nevkusné) stĺpy s produkciou vodnej hmly umiestnené pri stredovekej dlažbe so súhlasom pamiatkárov?

foto

riešenie podnetu: cestou zápisu VMČ Stred bol 9. 7. 2018 Mestský úrad požiadaný takto:

Mgr. Medal - Umiestnenie stĺpikov s osviežovačmi vzduchu na Mierovom námestí pri historickej dlažbe zo 17. storočia mne osobne pripadá nevhodné/nevkusné. Je to nielen môj názor. Prosím o sprostredkovanie stanoviska pamiatkárov, ktorí sa k tomu predpokladám museli vyjadriť.

 

Odpoveď Útvaru územného plánovania:

Počas rekonštrukcie námestia prišla ponuka na osadenie vodnej hmly z investícií TVK. V súčinnosti  s KPÚ Trenčín sme hľadali vhodné miesto - nemalo byť v blízkosti fontány, nemalo zakrývať morový stĺp a prekážať akciám na pódiu a terasám, nesmelo kolidovať s inžinierskymi sieťami ani s pohybom vozidiel na námestí. Čiže možností zostalo pomerne málo, preto sme sa s KPÚ dohodli, že hmlu umiestnime po obvode historickej dlažby - v priestore, ktorý je vyhradený pre umiestnenie vianočného stromu i mája - čiže dočasných solitérov v rámci námestia, nakoľko i hmla je podobný prípad - je de facto umiestnená tiež ako dočasný solitér pre horúce letné mesiace.  Zároveň svojou podstatou tvorí miesto pre pohyb i zotrvanie ľudí (hlavne detí), a preto má byť umiestnená v atraktívnej, ale zároveň v nekolíznej polohe, mimo hlavných tokov všetkých druhov pohybu. Osobne si myslím, že nie je v kolízii s historickou dlažbou, ale naopak - upozorňuje na ňu svojim jasným vymedzením a robí dlažbu čitateľnejšou v rámci vydláždenia námestia.Keďže nebolo dodané osvetlenie stĺpikov s meničom farieb, farebné LED svietidlá boli vymenené za biele svetlo, s TVK sme sa dohodli, aby výkon svietidiel znížili na minimum, v prípade, že svietidlá budú svietiť príliš intenzívne, budú na sklá svietidiel dolepené matné rozptyľovacie fólie.

 

záver: podnet vyriešený (?)

pozn./komentár:

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: