Nozdrkovský chodník nadobúda reálne kontúry, tento rok pribudne III. etapa

Domov > Články
Nozdrkovský chodník nadobúda reálne kontúry, tento rok pribudne III. etapa

Teším sa, že kolegovia a kolegyne na decembrovom zastupiteľstve podporili našu úpravu rozpočtu na rok 2022, ktorá umožní dokončiť chodník z Biskupíc do Nozdrkoviec. Návrh sme predkladali s kolegom Richardom Ščepkom.

Na jeseň 2021 bola do užívania odovzdaná druhá, najdlhšia etapa, chodníka do Nozdrkoviec. Jej súčasťou je debarierizácia zastávky MHD pri čističke, ktorá naviac získala prístrešok. Tretia etapa, vedúca od čističky k podjazdu pod novým cestným mostom, kde sa napojí na existujúci chodník, v dĺžke cca  250 metrov, bude financovaná z mestského rozpočtu.

Celkové náklady sú vo výške 40 000 €, výkup potrebných pozemkov bol zrealizovaný už v predchádzajúcom roku, náklady dosiahli necelých 10 000 eur. Po ukončení náročného a často dlhodobého procesu vysporiadania pozemkov nič nebráni realizácií: „Predpoklad výstavby je cca apríl-máj, kedy by sa mohol chodník stavať,“ informoval ma Ján Korienek, vedúci Útvaru investícií Mestského úradu.

Doplnenie verejného osvetlenia

Zaoberám sa takisto podnetom na doplnenie verejného osvetlenia na úseku II. etapy. Zvyšné časti chodníka majú vybudované osvetlenie v rámci predchádzajúcich investícií. Realizácia osvetlenia bude možná na základe pridelenia finančných prostriedkov, pravdepodobne však až v nasledujúcich obdobiach, formou samostatnej investičnej akcie.

Veľmi si vážim kladné ohlasy obyvateľov: „Realizácia II. etapy chodníka z Biskupíc do Nozdrkoviec je ukončená. Už to malo aj pozitívny efekt v súvislosti s konaním festivalu Pohoda (zvýšená bezpečnosť návštevníkov a zúčastnených v novovybudovanom úseku). Chceme Vám týmto vyjadriť našu vďaku,“ napísal mi na jeseň pán František. Práve reálne výsledky v teréne ma motivujú v ďalšej poslaneckej práci.

Titulná fotka: náčrt všetkých troch etáp, prvé dve zrealizované v rokoch 2018-2021. Mapový podklad – Google Maps

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: