Nevyhovujúca prístupová cesta do Nozdrkoviec

Domov > Monitoring tlače

[Rádio Regina BA, 12:00; 16/02/2018;  Ctibor Michalka]

 

Marína Debnárová, moderátorka: "Obyvatelia Nozdrkoviec, prímestskej časti Trenčína, sú nespokojní so stavom jedinej prístupovej cesty. So sťažnosťami sa už opakovane obrátili na mesto. Radnica upozorňuje, že jej podstatná časť patrí pod správu župy. Mesto sa chce s krajom dohodnúť, aby mu komunikáciu zverila. Kraj už vyzval okresný úrad, aby na ceste urobil štátny odborný dozor."

 

Ctibor Michalka, redaktor: "Desiatky rýchlo jazdiacich nákladných áut smerujúcich najmä do priemyselnej zóny, sústavný prach pri nepriaznivom počasí zase blato a špina. Aj taká je dennodenná skúsenosť miestnych."

 

Obyvateľka Nozdrkoviec: "Hrozne veľa kamiónov, všetko je takto šedé a zaprášené. Tu sa nedá existovať."

 

Obyvateľ Nozdrkoviec: "Človek je celý zablatený od tých áut. Tu je taká premávka, že čo v živote tu nebola."

 

C. Michalka: "Navyše upozorňujú, že doteraz pri ceste nemajú chodník. Hovorkyňa mesta Erika Ságová potvrdila, že sťažnosti ľudí už evidujú dlhšie. Podľa nej ale väčšiu časť cesty spravuje župa. Im patrí iba úsek priamo k priemyselnej zóne."

 

Erika Ságová, hovorkyňa mesta Trenčín: "V každom prípade mesto chce túto cestu prevziať do svojej správy."

 

Ctibor Michalka: "Hovorkyňa kraja Veronika Rezáková skonštatovala, že v zmysle cestného zákona o župách vyzvala okresný úrad, aby na ceste urobil štátny odborný dozor. Na úseku, ktorý im nepatrí, ho ale musí urobiť radnica."

Veronika Rezáková, hovorkyňa TSK: "Po výkone kontroly trenčianska župa zároveň požiadala o následné adresovanie výzvy kompetentnému orgánu na vykonanie nápravy."

 

Ctibor Michalka: "Či sú pripravení komunikáciu odovzdať mestu, však zatiaľ neupresnila. Radnica pritom avizuje, že má záujem prevziať od župy aj ďalšie cesty na území Trenčína."

 

Erika Ságová: "Mesto chce prevziať aj nové komunikácie vybudované v rámci modernizácie železničnej trate v Zlatovciach a v Záblatí, plus cestu do Kubrice a aj v Kubrej, konkrétne na ulici Jána Derku."

 

Ctibor Michalka: "Hovorca Združenia miest a obcí Michal Kaliňák tvrdí, že takéto majetkovo-právne vysporiadania môžu prospieť obom samosprávam."

 

Michal Kaliňák, hovorca Združenia miest a obcí Slovenska: "Minimálne preto ak mesto vie garantovať, že zabezpečí kvalitnejší servis tejto komunikácie a na druhej strane je nesmierne dôležité, aby slúžila k spokojnosti vodičom aj chodcov."

 

C. Michalka: "Trenčianska radnica zatiaľ potvrdila, že v tomto roku vybuduje smerom do Nozdrkoviec aspoň časť chodníka."

 

 

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: